Duyurular -TIBBI SEKRETERLİK KURSU

2013-04-13 12:02:30

Refer-a-Patient
Milli Eğitim Bakanlığı Çıraklık ve Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğünün 28/06/2011 tarihli, 2956 sayılı ve “Tıp sekreterliği modüler programının uygulamadan kaldırılması” konulu yazılarında; “Büro Yönetimi ve Sekreterlik Alanı altında yer alan tıp sekreterliği meslek dalının yaygın mesleki eğitimde kurs programı olarak açılması, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı’nın 24/10/2008 tarih ve 8248 sayılı mütalaa yazısı ile uygun bulunmuştur.
 
Ancak, Talim ve Terbiye Kurulu’nun Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu’nun 08/02/2011 tarih ve 10 sayılı Kararı ile Büro Yönetimi Alanı çerçeve öğretim programlarından tıp sekreterliği meslek dalı, örgün mesleki teknik orta öğretim programlarından kademeli olarak kaldırılmıştır.
Bu amaçla örgün mesleki teknik orta öğretim programında paralel olarak (346 Foet kod numaralı) yaygın mesleki eğitimde uygulanmakta olan tıp sekreterliği modüler öğretim programı Çıraklık ve Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğünün 27 Haziran 2011 tarih ve 2944 sayılı makam onayı ile uygulamadan kaldırılmıştır.
Halk Eğitimi Merkezlerinde şu ana kadar bu dalda açılmış olan kurslar tamamlanıncaya kadar eğitimin devam etmesi, ancak yeni kayıt yapılmaması gerekmektedir.” açıklamasında bulundu.
 
Milli Eğitim Bakanlığı Çıraklık ve Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğünün 28/06/2011 tarihli, 2956 sayılı yazıları üzerine yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünün 28/06/2011 tarihli, 2956 sayılı ve “Tıp Sekreterliği Kurs Programı” konulu yazılarında; “Çıraklık ve Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğü 30/06/2011 tarihli, 7779 sayılı yazılarında, 5580 sayılı Özel öğretim Kurumlan Kanunu kapsamında açılan özel kurslarda da uygulanmakta olan “Tıp Sekreterliği” kurs programının, Çıraklık ye Yaygın Eğitimi Genel Müdürlüğü’nün Makam Onayıyla uygulamadan kaldırıldığını bildirmiştir,
 
5580 sayılı özel öğretim Kurumları Kanunu kapsamında faaliyet gösteren Özel kurslardan bu programı uygulayan ve hâlen eğitimi devam eden kurslar -’eğilimlerini tamamlayacaktır, özel kurslarda bu program kapsamında “Tıp Sekreterliği” kursları için yeni dönem açılışlarına izni verilmeyecektir.” açıklamasında bulundu.

Eğitim Kurumları bu açıklamaya 

Hasta Kayıt Kabul olarak eğitim süreçlerine devam eden ve isim olarka tıbbi sekreterlik ismini kullanamayan eğitim kurumları bu duyuruya karşı tepkilerini yükseltiyor.

Bu Açıklama bir çok soruyuda beraberinde getirdi. ?

Eğitim verilen konu farketmeksizin bu konuda eğitim verilememesi diğer eğitimlere de yansıyacakmı ?

İnsanların kendilerini geliştirme ihtiyaclarını karşılayan eğitimler kapatılacakmı ?

Bilgisayar,Muhasebe,Dış Ticaret vb. Üniversitelerde olmasına rağmen eğitim kurumlarındada insanların kariyerlerini geliştirmeye çalıştığı bu kurslarada bu uygulama gelirmi ?

Bir çok eğitim danışmanı  bu konuda tepkilerini yükseltiyor ve bu sorunun büyümesinden korkuyorlar.

Tıbbi Sekreterlik iş ilanları

Tıbbi Sekreterlik  mezunları iş arama tekniklerinde bazı değişiklikler yapmalıdır. Öncelikle Tıbbi Sekreter/Hasta kayıt bölümünde çalışmak isteyenler bu alanda iyi bir eğitim almış olmalı ve Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika sahibi olmalılar. Bazı kurslar Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olmakla beraber katılım belgesi vermekle yetinmekte olduğundan elimizdeki sertifikanın aradığımız işle uyumlu olmasına dikkat etmeliyiz. İkincisi iş arama sürecinin uzayabileceği ihtimaline karşılık bilgilerimizi unutma riskini önlemeliyiz. Bunun içinde ücretsiz eğitim tekrarı verebilecek kurslar idealdir. Ardından iyi bir cv hazırlamak gerekir. Tıbbi Sekreterler için en ideal cv kronolojik tarzda hazırlanmış cv lerdir. Yani eğitim durumunu, kariyer hedefini, iş deneyimlerini ve sertifika bilgilerini içeren cv ler idealdir. Buna karşılık Tıbbi Sekreter&Hasta kabul pozisyonunda iş arayanların uzun uzun sayfalar dolusu cv hazırlamalarına gerek yoktur. İdeal cv örneklerinden birisi olması bakımından linkteki örnek incelenebilir. 

Başarılı bir cv`nin ardından başarılı ve etkin iş arama süreci başlar. İş arayan Tıbbi Sekreterler öncelikle cv lerini MÜMKÜN OLAN HER YÖNTEMLE ilgili yerlere ulaştırmalıdır. Bu yöntemler sadece internet değildir. Klasik iş arama olarak nitelendirdiğimiz cv den çıktı alıp yüzlerce iş yerine götürmek, ulaştırmak şansımızı arttırır. Özellikle personel ihtiyacını internetten değilde elindeki cv lerden ve başvuru formlarından karşılayan yüzlerce sağlık kurumu var. Buraları ziyaret etmek cv bırakmak yada başvuru formu doldurmak Tıbbi Sekreterlik Kursu mezunlarının şansını arttıran bir faktördür. Muayenehaneler küçük çaplı işletmeler olmalarına karşın Tıbbi Sekreterler için ideal çalışma alanlarıdır. Özellikle belli iş merkezlerinde öbeklenmiş binlerce muayenehane bulunmaktadır. Buralara da elden cv bırakmak Tıbbi Sekreterlerin şansını arttırır.

Tüm tanıdıklarımızı çevremizi Tıbbi Sekreterlik Kursunu bitirdiğinizden ve iş aradığınızdan haberdar etmelisiniz. Çünkü sizin ulaşamadığınız yerlere onlar ulaşabilir yada bazı duyumların size ulaşmasına vesile olabilirler. Kısacası sadece kendimizi değil çevremizi de seferber etmeliyiz.

Eğitim aldığımız kursun varsa web sitesinde cv formu sık sık cv mizi güncelleyip göndermeliyiz. Çünkü İnsan kaynakları sorumluları her zaman en son gelen cv lerden başlar incelemeye. Mutlaka her hafta cv mizi  http://www.bemkaegitim.com/bemka-egitim-cv-formu/ adresinden güncellemeliyiz. Ayrıca yazılı basından iş ilanlarını düzenli takip etmeliyiz. Özellikle hafta sonları iş ilanlarının yoğunca çıktığı gazeteleri almalıyız. Küçük ilanların hala çeşitli işveren kurumlarca kullanılmakta olduğunu unutmayalım.

Tıbbi Sekreter olarak iş bulmuş kişilerle konuşun ve onların başarı öykülerini mutlaka dikkatlice okuyun. Satır aralarında size ışık tutabilecek ayrıntılar olabileceğini unutmayın.

Ayrıca Hasta Kayıt kabul personeli olarak çalışanlarla iletişiminizi güçlü tutmalısınız. Eğer işyerlerinde bir pozisyon boşalırsa size haber verebileceğini sıkça hatırlatmalısınız.

EĞİTİM VE BİLGİ İÇİN BİZE MESAJ BIRAKIN
TÜM TÜRKİYE İL'LERİ İÇİN MESAJ BIRAKABİLİRSİNİZ TÜRKİYEDEKİ ÇEŞİTLİ EĞİTİM KURUMLARI , KURS VE GENEL BİLGİ İÇİN BİZİMLE İRTİBAT KURUNUZ.

SAĞLIK HABERLERİ

İŞE GİREN TIBBİ SEKRETERLERİMİZ 2014-12-09 13:12:30

Hastakayitkabul.com web sitemizden ana sayfamızdaki bilgi formunu doldurarak yönlendirilen ve sertifikasını alarak işe başlayan yüzlerce arkadaşımızla gurur duyuyoruz.Tıbbi Sekreterlerin bir dayanışma sitesi olarak kurulan hasakayitkabul.com kurulduğu günden bugüne kadar Tıbbi Sekreterlerin,Tıbbi Sekreter olmak isteyenlerin başvurduğu en Devamı...

Hava ambulansı hayat kurtaracak! 2013-04-11 14:08:57

Sağlık Bakanlığı’nın hava ambulansı ihalesini, Türkiye’nin havacılık ve özellikle helikopter alanında önde gelen şirketlerinden olan Saran Havacılık ile sivil havacılığın gelişmesini temel vizyonu olarak seçen THK Gökçen Havacılık ortaklığı kazandı. Saran Havacılık pilot ortak olurken, anlaşmaya göre çalışma 12 Ağus Devamı...

ELEKTRONİK SİGARA SİGARAYI BIRAKTIRMIYOR 2013-04-13 00:17:40

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi Başhekimi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Tevfik Özlü, elektronik sigaranın, sigara bırakmada etkili olduğuna dair elde delil olmadığını söyledi. Sigara bağımlılığının farmakolojik ve davranışla ilgili olmak üzere iki boyutunun bulunduğuna dikkat çeken Pro Devamı...

SAĞLIK ÇALIŞANLARI İÇİN X-RAY CİHAZI 2013-04-13 00:20:03

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Hastanesi, sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti önlemek için Türkiye’de ilk olan bir uygulamayı hayata geçirdi. Hastane yönetimi, acil servise hasta yakınları için X-Ray cihazı koydu. Güvenlik görevlilerinin yetersiz kalabileceğini düşünen yönetim, özellikle elbise içine saklanabilen kesici ve de Devamı...

Hasta Kayıt Kabul ve Bilgisayar Destekli Muhasebe Kursları 2013-05-01 11:33:41

Gazikent Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (SEM) ile İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen "hasta kayıt kabul ve bilgisayar destekli muhasebe kursunu" tamamlayan 46 öğrenciye sertifikaları verildi. Hasta Kayıt Kabul ve Tıbbi Sekreterlik Kursları ile Bilgisayarlı Muhasebe Netsis kursları mezunları şimdi ellerinde önemlimli b Devamı...

TIBBİ SEKRETERLİK KURSU İŞ BAŞVURULARI 2014-12-10 11:46:28

Tıbbi Sekreterlik Kursu,Hasta Kayıt Kursları,Tıp Sekreterliği kursu mezunlarının iş arama yöntemlerinin listelenmesi bu alanda iş arayan mezunların işini kolaylaştıracaktır.Çoğu mezun iş arama sürecini tekbir yönetemi kullanarak değerlendirmekte.Bunun yerine aşağıda yer alan listeyi etkili bir şekilde kullanmak gerekir.1.İnternet:İ Devamı...

ONLINE HİZMETLER

Hasta kayıt kabul sitesi Online olarak sizleri yönlendirmek ve internet cv lerini oluştururak Sağlık sektöründe öncülük sağlamaktır.


Copyright © 2012- 2018 hastakayitkabul.com | Sitemap