Duyurular -ÇOCUK GELİŞİMİ KURSU

2013-04-13 12:02:30

Refer-a-Patient

Çocuk Bakımı ve Gelişimi Kursu 0-6 yaş arası çocukların bulundukları  kurumlarda eğitmen yardımcısı,bakım görevlisi,çocuk gelişimi görevlisi,oyun grupları koordinatörü gibi pozisyonlara personel yetiştiren bir eğitimdir.İş sahası oldukça geniş olan bu eğitim sonrası  kursumuzdan alınacak olan Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Çocuk Gelişimi-Bakımı ve Eğitimi Elemanı Sertifikasıyla tüm Anaokullarında,kreşlerde,özel okulların okul öncesi bölümlerinde,halk eğitim merkezlerinde,devlet kurumlarının çocuk bakımı alanlarında,Diyanet İşleri Başkanlığının okul öncesi eğitim kurumlarında,eski adıyla Çocuk Esirgeme Kurumlarında, hastanelerin çocuk oyun odalarında çalışabilir,kendinize yeni bir kariyer sayfası açabilirsiniz.

MÜFREDATIMIZ

Çocuk Bakımı ve Gelişimi Kursuna Giriş

Doğum Öncesi Gelişim

Gebelik ve Lohusalık Dönemleri

0-6 Yaş Çocuğunun Gelişim Özellikleri

Çocuk Hastalıkları

Çocuk Beslenmesi

Anaokulunda Eğitim Modelleri ve İletişim Teknikleri

Anaokulu günlük plan hazırlanması

Çocuk Oyunları

Anaokulunda zorunlu  Uygulama Eğitimi

Bitirme sınavı ve ücretsiz etüt uygulamaları

SERTİFİKALAR

Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Çocuk Bakımı-Gelişimi Eğitimi Sertifikası

Uluslararası ICA Belgesi (Çocuk Gelişimi Kursu alanında)

Anaokulu Staj Belgesi

Başarı Sertifikası

Katılım Belgesi

SÜRE

Eğitim süresi zorunlu Anaokulu Uygulama Eğitimiyle  beraber 3 aydır.

**Uygulama yapılacak Anaokulu veya kreşi Bemka Eğitim Kurumları ayarlamakta olup uygulama eğitimine başlayan öğrencimiz  en geç 30 işgünü içerisinde uygulama eğitimini tamamlamak durumundadır.Toplam 18 saatlik uygulama eğitimini Milli Eğitim Bakanlığı sınavından evvel tamamlamak gerekmektedir.

KİMLER KATILABİLİR

16-55 yaş arasında olan,çocuklarla çalışmaktan zevk alan,güleryüzlü,en az lise mezunu olan,iş arayan herkes Çocuk Bakımı-Gelişimi Eğitimi Kurslarımıza katılabilir.

NEDEN BEMKA EĞİTİM KURUMLARI

Anaokullarının mezunlarını en çok tercih ettikleri kurum olan Bemka Eğitim başarı garantili olarak bu eğitimleri vermektedir.Dolayısıyla öğrencilerimizin harcadıkları zaman,emek ve para boşa gitmemektedir.

Uzman eğitmenlerle yetişen kursiyerlerimiz eğitim sonrası tam donanımlı biçimde mezun olmakta olup, alacağı sertifiklarla hem yurt içinde hem yurt dışında rahatlıkla çalışabilir.

Öğrencilerimiz kurslarını 2 yıl boyunca  ücretsiz olarak tekrarlayabilir.

Bemka Eğitim mezunlarına ücretsiz İş Desteği sunan Türkiye’nin tek Kariyer Merkezidir.

Bemka Eğitim Kurumları öğrencilerine staj olanağı sunan tek Milli Eğitim Bakanlığı Kursu dur.

22 yıllık eğitim kurumu olan Bemka Eğitim, Türkiye`nin en köklü eğitim kurumu olarak `` İstihdama Yaptığı Katkılardan`` dolayı çok sayıda ödül almıştır.

 

*Bu eğitim Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 07.05.1991 tarih ve 69 nolu kararı ile onaylanmış ve uygulanmasına müsaade edilmiştir.

İlgili onayın orijinalini görmek için lütfen aşağıdaki linke tıklayınız..

https://ookgm.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2014_02/12034203_69.pdfEĞİTİM VE BİLGİ İÇİN BİZE MESAJ BIRAKIN
TÜM TÜRKİYE İL'LERİ İÇİN MESAJ BIRAKABİLİRSİNİZ TÜRKİYEDEKİ ÇEŞİTLİ EĞİTİM KURUMLARI , KURS VE GENEL BİLGİ İÇİN BİZİMLE İRTİBAT KURUNUZ.

SAĞLIK HABERLERİ

İŞE GİREN 2014-12-09 13:12:30

  Günümüzün en popüler mesleklerinin başında gelmekte olan İnsan kaynakları Uzmanlığı,profesyonel iş süreçlerinin önemli bir parçasını oluşturmakta.Ülkemizde personel yönetiminden çağdaş yönetim tekniklerine geçildikçe daha çok işletme İK departmanı kurmaktadır.İnsan Kaynakları Uzmanlarının oluşturduğu ve bizz Devamı...

Hava ambulansı hayat kurtaracak! 2013-04-11 14:08:57

Sağlık Bakanlığı’nın hava ambulansı ihalesini, Türkiye’nin havacılık ve özellikle helikopter alanında önde gelen şirketlerinden olan Saran Havacılık ile sivil havacılığın gelişmesini temel vizyonu olarak seçen THK Gökçen Havacılık ortaklığı kazandı. Saran Havacılık pilot ortak olurken, anlaşmaya göre çalışma 12 Ağus Devamı...

ELEKTRONİK SİGARA SİGARAYI BIRAKTIRMIYOR 2013-04-13 00:17:40

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi Başhekimi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Tevfik Özlü, elektronik sigaranın, sigara bırakmada etkili olduğuna dair elde delil olmadığını söyledi. Sigara bağımlılığının farmakolojik ve davranışla ilgili olmak üzere iki boyutunun bulunduğuna dikkat çeken Pro Devamı...

SAĞLIK ÇALIŞANLARI İÇİN X-RAY CİHAZI 2013-04-13 00:20:03

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Hastanesi, sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti önlemek için Türkiye’de ilk olan bir uygulamayı hayata geçirdi. Hastane yönetimi, acil servise hasta yakınları için X-Ray cihazı koydu. Güvenlik görevlilerinin yetersiz kalabileceğini düşünen yönetim, özellikle elbise içine saklanabilen kesici ve de Devamı...

Bilgisayar Destekli Muhasebe Kursları 2013-05-01 11:33:41

  Günümüzün en popüler mesleklerinin başında gelmekte olan İnsan kaynakları Uzmanlığı,profesyonel iş süreçlerinin önemli bir parçasını oluşturmakta.Ülkemizde personel yönetiminden çağdaş yönetim tekniklerine geçildikçe daha çok işletme İK departmanı kurmaktadır.İnsan Kaynakları Uzmanlarının oluşturduğu ve bizz Devamı...

İŞ BAŞVURULARI 2014-12-10 11:46:28

Bilgisayarlı Muhasebe ve Finans Eğitimi tüm sektörlerin ve neredeyse tüm işletmelerin ihtiyaç duyduğu yetişmiş personel ihtiyacını karşılamaya yönelik bir eğitimdir.Eğitim temelden başlayarak katılımcıları en üst düzey Muhasebe uygulamalarına hakim biçimde mezun etmektedir.Bilgisayarlı Muhasebe Kursu içerisinde öğretil Devamı...

ONLINE HİZMETLER

Hasta kayıt kabul sitesi Online olarak sizleri yönlendirmek ve internet cv lerini oluştururak Sağlık sektöründe öncülük sağlamaktır.


Copyright © 2012- 2019 hastakayitkabul.com | Sitemap