HASTA KABUL NEDİR?

TIBBİ SEKRETER hasta giriş işlemlerinden başlayarak hastanın tüm süreçlerini bilen ve kayıt altına alan kişidir. 

Günümüzün en popüler mesleklerinden birisi olan , sağlık kurumları sayısının giderek artmasıyla çalışma alanı oldukça genişlemiş bir meslektir. Özel Polikliniklerden Devlet Hastanelerine, Muayenehanelerden Üniversite hastanelerine kadar pek çok sağlık kurumu bu alanda yetişmiş personel ihtiyacı hissetmektedir. 

Sağlık hizmeti veren kurum ve kuruluşlarda, hasta giriş/çıkış işlemlerini, hastanın tedavi ve poliklinik hizmetleri sürecindeki dokümantasyon işlemlerini evrak ve bilgisayar ortamında kayıt altına alan, arşivleyen  mutlaka aşağıdaki özellikleri taşımalıdır.
 
TIBBİ SEKRETERİN GÖREV VE ÖZELLİKLERİ

1-Güler yüzlü olmak
2-Çalışkan olmak
3-sertifika sahibi olmak
4-Doktordan eğitim veren bir kursu bitirmiş olmak.
5-Medical alanda çalışmaya istekli olmak.
6-Güzel konuşmak ve iletişim yeteneğine sahip olmak.
olarak kariyerine devam etmek isteyenlerin ilk başvurduğu tarafsız,ticari kaygı gütmeden bu işi yapan HASTAKAYITKABUL.COM ailesi olarak bizler,bilgi formu doldurarak kurs bilgisi almak isteyen herkesi kendilerine en uygun eğitim kurumuna yönlendirmek,hiç bir kazanç sağlamadan kendi olanaklarımızla bu hizmeti sürdürmek gayretindeyiz.En büyük mutluluğumuz bizim gibi Tıbbi Sekreter olarak kariyerine devam eden arkadaşlarımızın sayısının artmasıdır.Bizlerde Tıbbi Sekreter olarak sizlerin karşılaştığı sorunları yaşamış,deneyimlerini sizlerle paylaşmak üzere bu platformdan sesimizi duyurmaya çalışan,gönüllü yardım faaliyeti yürüterek sosyal sorumluğumuzu yerine getirmeye çalışmaktayız.Deneyimlerinizi bizimle paylaşmak,sorunlarınızı bize yazmanız birlikte çözüm üretebilmemiz bakımından gerekli.Kurs ararken aşağıdaki hususlara özellikle dikkat ederek davranmanızı önermekteyiz.EN ÖNEMLİ KURAL:bünyesinde doktor bulunan kurumlar tercih edilmelidir.İKİNCİ EN ÖNEMLİ KURAL:Milli Eğitime bağlı olan ve sitesinde işe yerleşenleri yayınlayan bir kurum olmalıdır.

1-En ucuz fiyat veren kurumlardan kaçınmak gerekir.Eğitimin ucuzu olmaz.Eğer kaliteli öğretmen derse girecekse o kurs ucuz olamaz.
2-Mutlaka ücretsiz eğitim tekrarı sunan bir kurum olmalıdır.Hasta olursunuz derse gidemezsiniz,bir kurs döneminde konuları anlayamayabilirsiniz.Bu yüzden ÜCRETSİZ KURS TEKRARI veren kurs bulmalıyız.
3-İş bulmak için kursa gidiyoruz.Mutlaka web sitesinde işe giren öğrencilerini yayınlayan kursları tercih edelim.İsimleri,resimleri,başarı öyküleri bulunan kurumlar daha inandırıcıdır.
4-En önemlisi derslerine giren öğretmenin ne mezunu olduğunu soralım.Eğer derslere doktorlar girmiyorsa hiç oyalanmayalım.
5-Sadece Milli Eğitim Sertifikası değil Uluslararası sertifika verebilen kursları bize şu faydası olacaktır: Bir gün uluslararası bir büyük hastaneye başvurduğumuzda bizim Meb sertifikamız yetmeyebilir.Almışken mutlaka uluslararası sertifika da alalım.

Her türlü soru,görüş ve yardım talepleriniz için ana sayfamızdan form doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

Hazırlayan:hastakayitkabul.com ailesi.

İzmir için 0 232 369 70 50 


EĞİTİM VE BİLGİ İÇİN BİZE MESAJ BIRAKIN
TÜM TÜRKİYE İL'LERİ İÇİN MESAJ BIRAKABİLİRSİNİZ TÜRKİYEDEKİ ÇEŞİTLİ EĞİTİM KURUMLARI , KURS VE GENEL BİLGİ İÇİN BİZİMLE İRTİBAT KURUNUZ.


ONLINE HİZMETLER

Hasta kayıt kabul sitesi Online olarak sizleri yönlendirmek ve internet cv lerini oluştururak Sağlık sektöründe öncülük sağlamaktır.


Copyright © 2012- 2019 hastakayitkabul.com | Sitemap